Во дербито од 1 коло на МКЛ, Вардар А не успеа да го изненади бранителот на титулата Макпетрол А, Вардар Б со победа над Пелистер – Пин од Битола

September 10, 2022 Vardar Fans 0

Во рамките на 1 коло од Македонската Кугларска Лига, кугларите на КК Варадар 2014 А го одиграа дерби натпреварот против [повеќе]

Кугларскиот клуб Вардар успешно го реализираше 4-тиот интернационален кугларски турнир [Галерија]

September 6, 2022 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 06/09/2022 По двегодишна Ковид пауза, конечно се одржа 4-тиот интернационален традиционален кугларски турнир СКОПЈЕ 2022 со учество на двете [повеќе]