Вардарова гордост! Шампионскиот пат на кугларите, стартуваа минимално, победија во Битола во клучното дерби за да го симнат од тронот Макпетрол по 20 години

June 16, 2021 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 16/06/2021 ВАРДАР Е ШАМПИОН…кугларскиот тим Вардар направи ептен голем подвиг оваа сезона. Единствен покрај РК Вардар успеа да дојде до сениорска [повеќе]

Конечнооо….Шампионии… Вардар го „бутна“ Макпетрол од тронот по 20 години

June 13, 2021 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 13/06/2021 Конечно по 20 години владеење, Кугларскиот тим Вардар го „турна“ од тронот Макпетрол. Црвено-црните се ШАМПИОНИИИ НА МАКЕДОНИЈА….. Денес во последниот [повеќе]

Поп-Крстев: Само еден викенд не дели од титулата, мотивацијата е на највисоко ниво

June 8, 2021 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 08/06/2021 Кугларскиот клуб “Вардар“ е пред историја, со двете победи во дерби дуелите со актуелниот шампион, Макпетрол и силната екипа на КК ГТЦ дојдовме [повеќе]

„Шампионски танц“ на Вардар, висока победа во дербито со ГТЦ, „детронизацијата“ на Макпетрол извесна

June 7, 2021 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 07/06/2021 …Дали крајот вака мириса… …Макпетрол од сезоната 2002/2003 до изминатата во низа беше шампион во македонското куглање. Во 2014 [повеќе]

„Императорот на колена“ Вардар го совлада Макпетрол и стави „една рака“ на пехарот

June 5, 2021 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 05/06/2021 Тимот кој две децении владее со мак.куглањето, екипата на Макпетрол е на добар пат да биде детронизирана. Вардар-А денес во дербито [повеќе]

Пеколен викенд во битката за пехар на Вардар-А, во сабота дерби со Макпетрол, во недела ново дерби со ГТЦ

June 3, 2021 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 03/06/2021 Вардар (А) на табелата во Македонската кугларска лига по 9.коло е лидер со 14.бода, бод пред конкурентот Макпетрол. Вистински [повеќе]

Вардар-А со максимална победа вчера, следи дерби за пехар со Макпетрол

June 1, 2021 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 01/06/2021 Вчера во кугларницата „Мусандра“ наш ривал беше  тимот на ЖКК ГТЦ Мусандра. Сосема очекувано тимот на КК Вардар-А  ја оправда  фаворитската [повеќе]