Вардар како втор влегува во плеј-офот, „падна“ во дербито ГТЦ

Другите пишуваат:
Извор: vardarfans.mk 04/03/2024

Кугларите на Вардар, во регуларниот дел од сезоната во МКЛ завршија како втори по победата против ГТЦ Муснадра во дуелот од  13.коло. За доигрување останува во регуларниот дел една средба која нема да го смени фактот дека влегуваме со добра позиција во плеј-офот.

На средбата во куларницата „Мусандра“ дојдовме до сигурна победа со резултат 6-2.  Освоивме 13 сета наспорти 11-те на ривалот.  Соборивме вкупно 3269 „дрва“ на овој дуел како екипен резултат. Коста Ристeвски (574) имаше најдобар скор кај црвено-црните, одличен беше и Манев Костадин со 570 соборени дрва. Покрај нив поентираа за црвено-црните уште и Пецо Димовски и Тони Тодоровски. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*