Вардар без бодови од дуелот со шампионот КК Макпетрол

Другите пишуваат:
Извор: vardarfans.mk 19/02/2024

Во рамки на МКЛ, во 11.коло Вардар гостуваше кај фаворитот, шампионот Макпетрол.

На натпреварот кој се одигра во куглана “Мусандра” домаќините ја оправдаа фаворитската улога и дојдоа до победа. Пумпашите триумфираа со резултат 7:1 | 16,5:7,5 | 3447:3258 . За нас поентирање Пецо Димовски со одлични 595 “соборени дрва”. Покрај поразот остануваме на 2.позиција зад лидерот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*