Вардар заврши на 2-рата позиција оваа есен, совладан Пелистер – Б

Другите пишуваат:
Извор: vardarfans.mk 13/11/2023

Црвено-црните куглари беа домаќини на КК Пелистер-Б во последното есенско коло во Македонската кугларска лига. Дуелот се одигра во кугларницата Мусандра во ГТЦ.

Вардар дојде до победа со резултат 6-2. Освоивме 15 сетови и соборивме 3156 “дрва”. Пецо Димовски со 561 имаше најдобар скор кај нас. На “зимување” ќе заминеме на втората позиција на табелата зад шампионот тимот на Макпетрол.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*