Вардар триумфално во дербито со ГТЦ, Димовски со најдобар скор

Другите пишуваат:
Извор: vardarfans.mk 29/10/2023

Екипата на Вардар гостуваше во дербито од Македонската кугларска лига кај тимот на КК ГТЦ Мусандра, ова беше дуел од 6.коло.

Црвено-црните на натпреварот во кугларницата “Мусандра’ во Градскиот трговски центар во Скопје дојдоа до победа со минимални 3-5. Во сетови бевме подобри со 9,50:14,50. Вардарци имаа екипен скоро од 3229 “дрва”, односно  106 повеќе од домаќинот. Битолчанецот, во нашите редови Пецо Димовски со 579 соборени чуневи беше прва ‘ударна игла” на вардарци на овој исклучително важен натпревар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*