Познат распоредот за МКЛ! Вардар гостин во дербито од 1.коло кај Пелистер

Другите пишуваат:
Извор: vardarfans.mk 11/08/2023

Идниот месец започнува кугларската македонска лига, МКЛ во првото коло црвено-црните ги очекува дерби.  Познат е распоредот на натпреварите за новата сезона, почнуваме против Пелистер во првото коло.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*