Димитровски се враќа во Хрватска, Вардар со еден тим сезонава во МКЛ

Другите пишуваат:
Извор: vardarfans.mk 06/07/2023

Кугларскиот тим Вардар донесе неколку одлучки за следната сезона, една од нив е дека ќе настапува со еден тим во Македонската кугларска лига. Покрај тоа има две заминувања од ростерот.

Претседателот, воедно најдобриот играч на Вардар и  најдобриот во лигата, Димитар Димитовски повторно ќе игра во Хрватска. Неговиот квалитет е на далеку познат, мак.репрезентативецот во следната сезона ќе биде дел од Метројак. Тимот кој лани беше вице-првак во силната хрватска кугларска лига,  кај нив Димитовски е старо-ново име со кој сезонава ќе го напаѓаат трофејот на домашен терен и ќе бараат успех во европските купови.

Во 2021 веќе беше член на нивниот тим тоа беше најуспешна нивна сезона кога беа двојни шампиони во европа и во домашната конкуренција.

Влатко Гиевски ќе биде позајмен идната сезона на тимот на КК ГТЦ Мусандра од Скопје.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*