Вардар ќе ја претставува Македонија во „Европа Куп“

Другите пишуваат:
Извор: vardarfans.mk 07/07/2023

Кугларскиот клуб Вардар кој како вице-првак во МКЛ и Купот на РМ обезбеди место во европските натпреварувања веќе се пријави за учество во еден од куповите.

Црвено-црните ќе ја претстауваат Република Македонија на „Европа Купот“ во куглање. Истиов оваа есен ќе се игра во Брчко, Босна и Херцеговина. Како што вчера објавивме, дирекорот и најдобар нас играч, Димитар Димитровски мина во хрватскиот вице-првак Метројак, екипа со која исто така ќе биде дел од ова натпреварување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*