Ново одлично засилување за Вардар, од Пелистер доаѓа вице-првакот на Македонија, репрезентативецот Димовски Пеце

Кугларскиот клуб Вардар активно работи на сериозно засилување за престојната сезона, по утринската вест дека еден од најдобрите три мак.куглари, Димитровски Димитар се врати повторно во црвено-црното јато, сега ви носиме вест за еден трансфер. Од тимот на  битолски КК Пелисер 1982, во црвено-црните редови минува најдобриот нивни играч Димовски Пеце.

Добро познат на македонската кугларска јавност, Димовски е долгогодишен член на зелено-белите каде секогаш е во врвот по постигнатите резултати. Во својата кариера има репрезентативни настапи за Македонија, а на измината сезона на  државно поедниечно првенство се закити со сребро, односно беше вице-првак  на Македонија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*