Сезоната 2022/23 заврши, вардарци со најдобар куглар, најдобар “пар” и две “сребра”

April 12, 2023 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 12/04/2023 Кугларската сезона заврши минатиот викенд со дуелите од Купот каде што вардарци го освоија “среброто”. Вардаровите кугларски  успеси [повеќе]

Вардар A со победа во дербито над ГТЦ пред заминувањето во Клуж на НБЦ Купот

October 2, 2022 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 02/10/2022 Вчера во Мусандра, кугларите на Вардар во дербито ја добија екипата на КК ГТЦ Мусандра со резултат 5-3. Димитар Димитровски се истакна [повеќе]