Во дербито од 1 коло на МКЛ, Вардар А не успеа да го изненади бранителот на титулата Макпетрол А, Вардар Б со победа над Пелистер – Пин од Битола

September 10, 2022 Vardar Fans 0

Во рамките на 1 коло од Македонската Кугларска Лига, кугларите на КК Варадар 2014 А го одиграа дерби натпреварот против [повеќе]

Кугларскиот клуб Вардар успешно го реализираше 4-тиот интернационален кугларски турнир [Галерија]

September 6, 2022 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 06/09/2022 По двегодишна Ковид пауза, конечно се одржа 4-тиот интернационален традиционален кугларски турнир СКОПЈЕ 2022 со учество на двете [повеќе]

Ново одлично засилување за Вардар, од Пелистер доаѓа вице-првакот на Македонија, репрезентативецот Димовски Пеце

August 4, 2022 Vardar Fans 0

Кугларскиот клуб Вардар активно работи на сериозно засилување за престојната сезона, по утринската вест дека еден од најдобрите три мак.куглари, Димитровски Димитар се [повеќе]

Екстра засилување!!! Вардар го враќа играчот кој два пати ја покори Европа, еден од топ-3 мак.куглари, Димитар Димитровски

August 4, 2022 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 04/08/2022 Кугларскиот тим „Вардар“  се засилува со еден од најдобрите топ-3 македонски куглари, во тимот по неколку сезони се враќа Димитар [повеќе]

МКЛ започнува 10.септември, една недела пред тоа Вардар ќе реализира меѓународен турнир

July 27, 2022 Vardar Fans 0

Другите пишуваат:Извор: vardarfans.mk 20/07/2022 Македонската кугларска федерација го дефинираше почетокот на новата сезона 2022/2023 година, одлучено е истата да започне на 10.септември. Покрај [повеќе]