Вардар со лесна победа во 5.коло од МКЛ

Другите пишуваат:
Извор: vardarfans.mk 24/10/2023

Кугларите на Вардар во рамки на 5.коло од Македонската кугларска лига овој викенд беа домаќини на тимот од Битола, екипата на   Пелистер Пин. Вардарци очекувано ја добоја оваа средба со резултат 8-0.

Црвено-црните има 3186 „соборени дрва“ на натпреварот, освоја 19.сетови на овој дуел.  Најдобар скор кај вардарци имаше Саша Јанковиќ со 552, потоа  Љупчо Митиќ собори 536 “дрва“, а Манев Коста и Дарко Димитровски имаа 532 зад своите имиња.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*